Categories:

Skutery śnieżne

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Nie zapomnij o ciepłych butach i termosie z herbatą zaprawianą rumem gdy zabierzemy Cię na niezapomnianą, pełną przygód wyprawę skuterem śnieżnym po bieszczadzkich bezdrożach.

Pęd mroźnego powietrza, myśli szybko biegnące pod wełnianą czapką, błyszczące oczy dzikiego zwierza wpatrzone w Ciebie – wszystko to znajdziesz w Krainie Wilka.

Wyprawa skuterem śnieżnym na ośnieżone bieszczadzkie bezdroża to jedna z wielu form spędzania czasu w zimie (wg. ekipy Krainy Wilka NAJLEPSZA z możliwych). Sama jazda skuterem śnieżnym wymaga skupienia, umiejętności panowania nad maszyną oraz przygotowania kondycyjnego.

Jeśli posiadasz te wszystkie cechy, jest to atrakcja, dedykowana specjalnie dla Ciebie.

Razem z nami możesz przeżyć zimową przygodę życia.

Rakiety Śnieżne

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady są atrakcyjne nie tylko latem, wiosną i jesienią. Ich walory coraz częściej wykorzystywane są również zimą.  Wielu turystów zniechęconych trudnością przedzierania się przez wysokie zaspy, traci możliwość i zniechęca się do zobaczenia nietuzinkowych zimowych widoków. Zima zmienia oblicze gór, co staje się nie lada wyzwaniem nawet dla wytrawnych wędrowców.

Dlatego alternatywą są rakiety śnieżne, które gwarantują dotarcie do miejsc, których nie zdobędą inni. Łatwość obsługi i jakość sprzętu sprawią, że wyprawy na rakietach śnieżnych zapewniają niezapomniane ważenia, zarówno rodzinie podczas wycieczki z dziećmi jak i wytrawnemu piechurowi pokonującemu ambitne dystanse.

Wraz z coraz większą popularnością rakiet śnieżnych, coraz więcej ich modeli zaczęło być dostępnych dla entuzjastów zimowych wypraw. Istnieje kilka kryteriów podziału rakiet śnieżnych. Ze względu na rodzaj materiałów, z jakich zostały wykonane ramy, możemy wyróżnić: rakiety drewniane, ze stalową ramą oraz rakiety z ramą wykonaną z tworzyw sztucznych. Ponadto możemy wskazać trzy inne rodzaje rakiet śnieżnych ze względu na ich przeznaczenie: biegowe (małe i lekkie, przeznaczone do użytkowania na przygotowanych wcześniej trasach); rekreacyjne (nieco większe, przeznaczone do krótko i średniodystansowych spacerów), oraz górskie (do poruszania się po terenach górskich, długodystansowych wypraw i użytkowania poza wyznaczonymi szlakami).

Skitury

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady są idealnymi górami na śnieżne rozrywki ,dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni nart skiturowych.

Są one specyficznym rodzajem nart, który umożliwia podchodzenie zboczem, po to, by po zdjęciu na szczycie fok, cieszyć się zjazdem z dala od tłumów .  Łączą w sobie funkcjonalność nart zjazdowych oraz biegowych. Dzięki temu można na nich zjeżdżać poza wyznaczonymi stokami i nie korzystać z wyciągów. Zdecydowanie jest to oferta dla każdego, kto lubi szaleństwo na śniegu, poznawać nowe szlaki i  dobrze się bawić.

Skitury są o wiele lżejsze od tradycyjnych nart – ich waga to od 1 do 1,5 kg – ta lekkość stanowi duży atut przy podchodzeniu.

Do nart skiturowych stosowane są specjalne wiązania, umożliwiające sztywne przymocowanie pięty do narty lub jej uwolnienie (gdy but przymocowany jest tylko w przedniej części). Niezbędną częścią wyposażenia podczas skituringu są również tzw. foki – pasy specjalnej tkaniny, które dzięki włosom układającym się w jedną stronę, zapobiegają cofaniu się narty.

Biegówki

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady są idealnym terenem do odbywania wędrówek narciarskich. Dla zwolenników nart biegowych w Bieszczadach przygotowano specjalne trasy w okolicy Wetliny, Ustjanowej  i Mucznym

Trasy podzielone są na stopnie trudności, do wyboru mamy rekreacyjną (oznaczoną kolorem niebieskim) i  wyczynową (oznaczoną kolorem czerwonym). Możemy również dopasować dystans pod własne możliwości, wybierając jedną z pętli m.in. o długości 2,5 km, 5 i 10 kilometrów.

Narciarstwo zjazdowe

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady to również CENTRUM rozrywki zimowej.

W najbliższej okolicy znajdują się cztery wiodące wyciągi narciarskie:

Są to wyciągi zarówno krzesełkowe (Gromadzyń i Laworta) jak i orczykowe (Lesko Ski i Bystre)

Hotel Skalny SPA posiada własną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego (zarówno narty, buty, jak i snowboard czy rakiety śnieżne). Dla naszych Gości mamy oczywiście specjalną ofertę cenową. Zobacz co znaczą narty w Bieszczadach!

Lodowisko

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Jeśli myślisz o wyjeździe w Bieszczady na ferie zimowe lub po prostu na spędzenie wolnego czasu, to czeka Cię niezapomniana atrakcja w postaci lodowiska. Nasze lodowisko w Bieszczadach znajduje się przy Hotelu Skalny Spa. Jazda na łyzwach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i to zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Godzina jazdy sprawia, że spalamy minimum 300 kilokalorii, a przy okazji stajemy się szczęśliwi i dużo się śmiejemy. Zobacz, co należy zrobić, aby z jazdy na łyżwach czerpać maksimum przyjemności.

Wyprawa pojazdem Ryś

Zarezerwuj na krainawilka.pl

To naprawdę niesamowity czterokołowy taktyczny pojazd elektryczny z napędem na wszystkie koła. Urządzenie zostało skonstruowane głównie z myślą o wojsku i służbach mundurowych, które poruszają się w trudnym terenie.

To bez wątpienia przyszłościowe, ekologiczne i całkowicie nowe podejście do pojazdów terenowych. Nie przypomina niczego, co kiedykolwiek wcześniej widzieliście w terenie !

„Ryś” jest w stanie wszędzie wjechać i ominąć każdą przeszkodę. Pojazd ATV to bardzo nowatorski projekt, w którym kierowca stoi i pochylając swoje ciało – podobnie jak na nartach lub skuterze wodnym – surfuje po bezdrożach.

Potężna moc, wydajność i cicha praca to sprawia że pojazd znajduje coraz większe uznanie zarówno wśród osób, które szukają wielkiej przygody na łonie natury.

Kraina Wilka jako jedna w regionie oferuje przejażdżki tym niesamowitym pojazdem po bieszczadzkich bezdrożach w poszukiwaniu przygody i przyjęciu ogromnej dawki adrenaliny.

Nasi instruktorzy zabiorą Was na trasy niedostępne dla zwykłych śmiertelników gdzie będziecie mogli sprawdzić się jako prawdziwi, nie znający lęku traperzy pokonując własne słabości i delektując się niepowtarzalnymi widokami.

Tenis

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Jadąc w Bieszczady nie musisz rezygnować ze swoich pasji i tracić formy na urlopie….

Nasz Hotel Skalny SPA jest członkiem i sponsorem Leskiego Towarzystwa Tenisowego ,które zarządza  dwoma otwartymi, ceglastymi  kortami tenisowymi.  Znajdują się one w odległości 20 km od Polańczyka, w miasteczku Lesko, na terenie Kompleksu Rekreacyjno- Sportowego (obok Aqua Parku Aquarius)

Jeden z nich jest oświetlony ,co umożliwia grę od wczesnych godzin porannych do późnej nocyJ

Świetnie przygotowana nawierzchnia nie zawiedzie najlepszego gracza.

Spływ pontonowy

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Wybraliśmy dla Państwa trasy typowo rekreacyjne, zapewniające piękne widoki, doskonałą zabawę oraz bezpieczeństwo. Rzeka w tym miejscu jest dostępna dla wszystkich i umożliwia łatwe manewrowanie pontonem.
Wszyscy Uczestnicy otrzymują bezpieczne kapoki, a przed spływem, uczestniczą w szkoleniu z zakresu pływania pontonami/kajakami i bezpieczeństwa na rzece. Opisana zostanie również trasa jaką macie do przepłynięcia.
Oferowane przez nas pontony/kajaki są bezpieczne, tak by pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów mogły na nich pływać nawet osoby bez doświadczenia na wodzie. Nasze trasy są proponowane dla grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi, starszych osób oraz ludzi szukających spokoju i relaksu.

Spływ kajakowy

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Spływ pontonowy/kajakowy Doliną Sanu to fascynująca wyprawa meandrami Sanu.

Popłyną Państwo pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, od stuleci porastającym zbocza gór. Oprócz zachwycających widoków, uczestnicy spływu będą mieli okazję zrobić zdjęcia fascynującym mieszkańcom tej pięknej okolicy – czaplom, perkozom, sarnom i innym mieszkańcom Bieszczadów

Rowery

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Osobom lubiącym aktywny wypoczynek, możemy zaproponować rower w Bieszczadach. Międzynarodowy szlak rowerowy R-61 „Greenway Karpaty Wschodnie” należący do sieci szlaków dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego, zwanych GREENWAYS. Są to trasy poprowadzone wzdłuż „zielonych korytarzy” (rzek, tradycyjnych, historycznych tras handlowych, naturalnych korytarzy przyrodniczych etc.). Łączą one regiony, atrakcje turystyczne oraz lokalne inicjatywy.

Szlak rowerowy „Greenway Karpaty Wschodnie” przebiega przez trzy kraje : Polskę, Słowację i Ukrainę, okrążając Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” oraz łącząc kilka obszarów chronionego krajobrazu i kilkanaście mniejszych pętli rowerowych. „Zielony Rower Bieszczady” jest polską częścią „Greenway Karpaty Wschodnie” i łączy atrakcje zarówno przyrodnicze jak i kulturowe. Przemierzając go można zetknąć się z ginącymi już zawodami: garncarstwem, tkactwem , jak również można zwiedzić wiele galerii ludowych artystów

Kajaki na jeziorze

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Zapraszamy na wyjątkowe spływy kajakowe po Zalewie Solińskim, które sprawią, że pobyt nad Soliną stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny i ciekawy, a  integracja w formie wyprawy kajakiem będzie niezapomnianą i nietuzinkową przygodą.

Spływy integracyjne zorganizowane są w formie wyjątkowej wyprawy i odbywają się na opracowanych przez nas trasach w najciekawsze zakątki Zalewu. Tak zorganizowane wycieczki stanowią doskonałe uzupełnienie firmowych imprez integracyjnych, pobytów indywidualnych. Mogą stanowić ich integralną część albo być dodatkiem do większej imprezy.

Nasze propozycje obejmują spotkania z legendarnymi Zakapiorami, możliwość zwiedzania miejsc niedostępnych dla turystki pieszej oraz profesjonalną opiekę przewodników, instruktorów oraz zabezpieczenia ratowników. Od wielu lat zajmujemy się profesjonalną organizacją imprez integracyjnych – eventów. W tym celu w maksymalnym stopniu wykorzystujemy możliwości jakie daje spływ kajakowy i dokładamy wszelkich starań, by stanowił on niezapomniany, bezpieczny, niepowtarzalny i jedyny w swym rodzaju element Państwa pobytu w Bieszczadach.

Oferujemy nowoczesny i certyfikowany sprzęt