Categories:

Skutery śnieżne

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Nie zapomnij o ciepłych butach i termosie z herbatą zaprawianą rumem gdy zabierzemy Cię na niezapomnianą, pełną przygód wyprawę skuterem śnieżnym po bieszczadzkich bezdrożach.

Pęd mroźnego powietrza, myśli szybko biegnące pod wełnianą czapką, błyszczące oczy dzikiego zwierza wpatrzone w Ciebie – wszystko to znajdziesz w Krainie Wilka.

Wyprawa skuterem śnieżnym na ośnieżone bieszczadzkie bezdroża to jedna z wielu form spędzania czasu w zimie (wg. ekipy Krainy Wilka NAJLEPSZA z możliwych). Sama jazda skuterem śnieżnym wymaga skupienia, umiejętności panowania nad maszyną oraz przygotowania kondycyjnego.

Jeśli posiadasz te wszystkie cechy, jest to atrakcja, dedykowana specjalnie dla Ciebie.

Razem z nami możesz przeżyć zimową przygodę życia.

Rakiety Śnieżne

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady są atrakcyjne nie tylko latem, wiosną i jesienią. Ich walory coraz częściej wykorzystywane są również zimą.  Wielu turystów zniechęconych trudnością przedzierania się przez wysokie zaspy, traci możliwość i zniechęca się do zobaczenia nietuzinkowych zimowych widoków. Zima zmienia oblicze gór, co staje się nie lada wyzwaniem nawet dla wytrawnych wędrowców.

Dlatego alternatywą są rakiety śnieżne, które gwarantują dotarcie do miejsc, których nie zdobędą inni. Łatwość obsługi i jakość sprzętu sprawią, że wyprawy na rakietach śnieżnych zapewniają niezapomniane ważenia, zarówno rodzinie podczas wycieczki z dziećmi jak i wytrawnemu piechurowi pokonującemu ambitne dystanse.

Wraz z coraz większą popularnością rakiet śnieżnych, coraz więcej ich modeli zaczęło być dostępnych dla entuzjastów zimowych wypraw. Istnieje kilka kryteriów podziału rakiet śnieżnych. Ze względu na rodzaj materiałów, z jakich zostały wykonane ramy, możemy wyróżnić: rakiety drewniane, ze stalową ramą oraz rakiety z ramą wykonaną z tworzyw sztucznych. Ponadto możemy wskazać trzy inne rodzaje rakiet śnieżnych ze względu na ich przeznaczenie: biegowe (małe i lekkie, przeznaczone do użytkowania na przygotowanych wcześniej trasach); rekreacyjne (nieco większe, przeznaczone do krótko i średniodystansowych spacerów), oraz górskie (do poruszania się po terenach górskich, długodystansowych wypraw i użytkowania poza wyznaczonymi szlakami).

Skitury

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady są idealnymi górami na śnieżne rozrywki ,dlatego zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni nart skiturowych.

Są one specyficznym rodzajem nart, który umożliwia podchodzenie zboczem, po to, by po zdjęciu na szczycie fok, cieszyć się zjazdem z dala od tłumów .  Łączą w sobie funkcjonalność nart zjazdowych oraz biegowych. Dzięki temu można na nich zjeżdżać poza wyznaczonymi stokami i nie korzystać z wyciągów. Zdecydowanie jest to oferta dla każdego, kto lubi szaleństwo na śniegu, poznawać nowe szlaki i  dobrze się bawić.

Skitury są o wiele lżejsze od tradycyjnych nart – ich waga to od 1 do 1,5 kg – ta lekkość stanowi duży atut przy podchodzeniu.

Do nart skiturowych stosowane są specjalne wiązania, umożliwiające sztywne przymocowanie pięty do narty lub jej uwolnienie (gdy but przymocowany jest tylko w przedniej części). Niezbędną częścią wyposażenia podczas skituringu są również tzw. foki – pasy specjalnej tkaniny, które dzięki włosom układającym się w jedną stronę, zapobiegają cofaniu się narty.

Biegówki

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady są idealnym terenem do odbywania wędrówek narciarskich. Dla zwolenników nart biegowych w Bieszczadach przygotowano specjalne trasy w okolicy Wetliny, Ustjanowej  i Mucznym

Trasy podzielone są na stopnie trudności, do wyboru mamy rekreacyjną (oznaczoną kolorem niebieskim) i  wyczynową (oznaczoną kolorem czerwonym). Możemy również dopasować dystans pod własne możliwości, wybierając jedną z pętli m.in. o długości 2,5 km, 5 i 10 kilometrów.

Narciarstwo zjazdowe

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Bieszczady to również CENTRUM rozrywki zimowej.

W najbliższej okolicy znajdują się cztery wiodące wyciągi narciarskie:

Są to wyciągi zarówno krzesełkowe (Gromadzyń i Laworta) jak i orczykowe (Lesko Ski i Bystre)

Hotel Skalny SPA posiada własną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego (zarówno narty, buty, jak i snowboard czy rakiety śnieżne). Dla naszych Gości mamy oczywiście specjalną ofertę cenową. Zobacz co znaczą narty w Bieszczadach!

Lodowisko

Zarezerwuj na krainawilka.pl

Jeśli myślisz o wyjeździe w Bieszczady na ferie zimowe lub po prostu na spędzenie wolnego czasu, to czeka Cię niezapomniana atrakcja w postaci lodowiska. Nasze lodowisko w Bieszczadach znajduje się przy Hotelu Skalny Spa. Jazda na łyzwach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i to zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Godzina jazdy sprawia, że spalamy minimum 300 kilokalorii, a przy okazji stajemy się szczęśliwi i dużo się śmiejemy. Zobacz, co należy zrobić, aby z jazdy na łyżwach czerpać maksimum przyjemności.